DIVOKEJ BILL

Kapela Divokej Bill vznikla v roce 1998 v Úvalech u Prahy, a mimo jiné hrála i na prvních ročnících festivalu Rock for People, kde navázala spolupráci s Ameba Production. Postupem času přibrali „Billové“ do své sestavy banjo, nahráli demosnímek a ve vyhledávacích soutěžích jako Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara nebo Rock fest Dobříš, převážně bodovali na prvních třech místech. Jejich první koncerty se konaly většinou v klubech. Kapela předskakovala skupinám jako Nahoru po schodišti dolů band nebo Třem sestrám.

Desky Propustka do pekel a Svatá pravda, se singly jako Plakala nebo Dávno je bleskurychle zařadily mezi jednu z nevyhledávanějších kapel své doby.  Na třetí desce s názvem Mezi nima z roku 2003 kapela poprvé použila syntezátory a pilotní singl Znamení pak skvěle otevřel kapele cestu do rádií. Divkej Bill získal Zlatou desku za 10 000 prodaných kusů a v roce 2004 vydal úspěšné live album a DVD s názvem podle místa nahrávky Lucerna. O dva roky později vyšla deska s názvem Divokej Bill a následovalo živé CD/DVD Rock For People. V současné době je na jejich koncertech možné slyšet pecky z posledního vydařeného alba Tsunami z roku 2017.

Kapela během své existence absolvovala společné turné s Čechomorem nebo Žlutým psem. Odehrála velkou spoustu koncertů včetně dvou krátkých evropských turné jako support žánrově spřízněných britských Levellers. Její styl je spojením folku, rocku i prvků keltské hudby a patří mezi nejpopulárnější kapely v České republice. Sestavu tvoří Václav Bláha – kytara, zpěv; Miloš Jurač – baskytara, zpěv, Štěpán Karbulka – zpěv, tamburína, megafon; Adam Karlík – housle; Roman Procházka – akustická kytara, zpěv; Jan Bártl – banjo; Martin Pecka – akordeon a Marek Žežulka – bicí.

 

 

Uložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.