TOTÁLNÍ NASAZENÍ

Českou punk-rockovou hudební skupinu s prvky ska či metalu založili baskytarista Svatopluk Šváb, kytarista Karel Máša a bubeník Petr Žák. Kapela vznikla z punk-metalové skupiny Dehöt na konci roku 1990 a už roku 1991 byl natočen demosnímek Wiktorovy ostatky. V roce 2008 odehráli „Totáči“ neuvěřitelných 104 koncertů a každoročně pořádají Slánský hudební festival Rock na valníku. Vydali album Krokodýl Ghandee, se kterým se mění i sestava kapely. V roce 2009 vychází DVD z narozeninového koncertu v pražském klubu Abaton.

V nové sestavě vydávají v roce 2011 s bubeníkem Petrem Žákem studiové album Crazy Story a v roce 2013 další album s názvem Oceloví ptáci. Kytaristou se stává Karel Karloss Máša ze skupiny Jaksi Taksi. Vychází album Zbytečnákapela.cz několik videoklipů, jako Truhlářská, Mistr Pohádkář, Nezapomeneme, Kdo jsi?, Tichá Voda, O hvězdáři a kometě a úspěšný klip s tematikou 2. světové války Zapomenutý sny.

V roce 2015 vydává kapela kompilační album 25 let černobílý svět, s výběrem největších hitů. Téhož roku vyráží Totální nasazení na turné po Turecku s folk-punk-rockovou kapelou Deratizéři.

Po šňůře festivalů přichází koncertní škála speciálního Unplugged Tour k oslavě 25. koncertní sezóny a vydání DVD, které je záznamem z narozeninového koncertu v pražském klubu Rock Café.

Současní členové Totálního nasazení jsou:  Sváťa Šváb – baskytara, kytara, zpěv, kazzo;  Karloss – Karel Máša – kytara, baskytara, zpěv a Franky – Petr Žák – bicí.

Uložit

Uložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.