UDG

Česká pop-rocková hudební skupina pochází z Ústí nad Labem. UDG neboli Useless Demi Gods vznikli v roce 1998. Ještě před získáním prvního místa v soutěži Coca Cola Popstar stihli nahrát dvě demonahrávky – Štěkat do boudy z roku 2001 a Obsazeno místenkou z roku 2003. V roce 2004 zvítězili ve zmiňované soutěži Coca Cola Popstar. Úspěch se dostavil velmi rychle a kapela objížděla jeden festival za druhým.

Desky Ztraceni v inspiracích a Buď a Nebe kapele vybudovaly slušnou „fanouškovskou“ základnu, která má své pevné jádro až dodnes. Za zmínku stojí píseň ze stejnojmenného alba Buď a Nebe, kterou v původní verzi nazpívala Iva Frühlingová a později Bára Zemanová. Do některých songů byli zapojeni i Honza Homola ze skupiny Wohnout nebo MC Nu C ze skupiny Skyline.


V roce 2009 vydali třetí studiové album s názvem Autoportrét a ženské vokály nazpívala Jana Lota. O tři roky později vyšlo CD s názvem Akrobat s hosty jako Iva Frühlingová, Ota Klempíř z J.A.R. a zpěvačka skupiny Bags, Barbora Hájková. Kapela UDG získala hned dvě nejvyšší ocenění na hudebních cenách Žebřík, časopisu Report za rok 2009. To první jako kapela roku a druhé za videoklip roku k písni Éterická. V roce 2010 v cenách Žebřík vyhráli opět první cenu v kategorii kapely roku a získali i třetí místo v kategorii videoklip roku k písni Duše slečny Mai.
Skupina UDG je partička mladých sympaťáků, která vešla do povědomí mnoha fanoušků písněmi jako Hvězdář, Smutné a lehké či Nar-tech. Kapela neustále velmi pilně koncertuje a každoročně ji najdete prakticky na všech významných letních akcích.
Současní členové kapely jsou: Petr Vrzák – zpěv; Pavel Vrzák – baskytara; Adam Kupera – saxofon, zpěv; Bohumil Němeček – elektrická a akustická kytara; Tomáš Jugi Staněk – bicí, texty a Tomáš Volt Vohradský – elektrická a akustická kytara.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.