Harlej jede!

Motor hučí a po ulicích si to frčí frajer s koženou vestou, šátkem ovázaným kolem řepy a hustým vousem, za který by se nemusel stydět ani Billy Gibbons ze ZZ Top. Pod koženkou kérka a na ní velkým písmem nápis Harley Davidson baby! Kam že má tenhle motocyklový nomád namířeno? Přece na Footfest, kde zahraje česká rocková legenda Harlej!

            Počátky bandu můžeme hledat v roce 1995, kdy se téměř všichni hudebníci odtrhli od svých původních těles a dali tím vzniknout novému kvintetu, pojmenovaném po legendární mašině a symbolu rebelství Harley Davidson. S trochou nadsázky můžeme říct, že lepší jméno bychom pro rozjezd tohoto stroje hledali jen těžko.

A stejně jako se v ČR rozjížděla rocková scéna, těžce zasažená okupanty, tak se rozjížděla i litá kola Harleje.  Již ten samý rok vydali placku s názvem Aj mena ou bejby hel a další následovala o pouhé dva roky později. To už měla kapela slušně nakročeno a zvěsti o pověstném řinčení jejího motoru se začaly dostávat i do nejzalehlejších koutů všech zdejších hudebních podniků. Proto není divu, že společně s růstem počtu alb se začala rozrůstat i fanouškovská základna. Dnes již můžeme s jistotou říct, že skupina je stálicí a snad i legendou české hudební scény.

Jejich zatím posledním počinem je album Hodný holky zlý kluky chtěj z roku 2017, jehož tři písně – Stává se stává, Strážní andělé a Bali se dočkaly i zpracování v podobě videoklipu.

V současnosti band hraje ve složení Tomáš Hrabáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Milan Hoffman (kytara), Martin Kollins (baskytara) a Libor Fanta (bicí). Na Footfest kluci dovezou kromě novějšího materiálu i osvědčené hity, které dokázaly za dvaadvacet let své existence rozhýbat nejednoho rockera!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.