Pódium ovládne spoluzakladatel fenomenální MANOWAR a žijící legenda Ross The Boss

/ / 2018

Založil ji v roce 1980 spolu s dalšími třemi kolegy. Heavy metalová skupina MANOWAR za sebou ve světě hudby zanechala nesmazatelnou stopu a dodnes je považována za modlu tvrdé muziky. Jeden ze zakládajících členů, kytarista Ross „The Boss“ Friedman, vystoupí na letošním ročníku jako headliner. Už se těšíte?

Ross Osbourne, jak zní jeho další přezdívka, má za dlouhé roky strávené na pódiích po celém světě pestrou hudební minulost.

Počátky kariéry

Ta se začala psát roku 1973, kdy spoluzaložil kapelu The Dictators. S tou si zažil poměrně plodné umělecké období, během kterého vzešly tři alba. Později ho jeho cesta zavedla do Francie, kde po dobu jednoho roku vystupoval se skupinou Shakin‘ Street.

Pravý zlom v jeho kariéře ale nastal až o sedm let později.

Zrození legendy

Tehdy přišla na svět skupina MANOWAR, kterou její celosvětová popularita vynesla do pomyslných hudebních výšin. Společnými silami se jim podařilo dosáhnout něčeho, co si v hloubi duše přeje každý muzikant – navždy přepsat světové hudební dějiny.

S nimi Ross nahrál dohromady šest hudebních nosičů. V roce 1988 však skupinu opustil a prázdné místo po něm zaplnil kytarista David Shankle. S Manowar vystupoval naposledy v roce 2005. V roce 2012 přesedlal k power metalové kapele Death Dealer.

Hlavně neříkej, že nedorazíš. My víme, že stejně přijdeš

Odtržení od kapely sice fanoušky zabolelo, ale na jeho vystoupení to nemá až takový vliv. Buďte si jistí, že i bez svých bývalých kolegů zahraje největší hity Manowar jako například  Blood of the Kings,,  Battle Hymn nebo třeba  Hail and Kill. Vždyť právě jejich společné písně vynesly na výsluní nejenom kapelu, ale i jeho samotného. V ČR už vystupoval a rád se sem vrátí.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost uslyšet naživo ikonické hity Manowar od zakládajícího člena a mistra kytarových riffů. Stačí málo: přijít 20. – 21. 7. na festival Footfest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *