FAST FOOD ORCHESTRA

/ / Rozhovor

Klukům z téhle ska party jsme položili pár otázek a vy si tak můžete přečíst něco o novém klipu, jejich dosavadním největším úspěchu a plánech do budoucna. Za kapelu odpovídal Filip „Fido“ Vondrášek, a my mu moc děkujeme za jeho čas. ?

1. Jaké zajímavé koncerty před sebou letos v létě máte?

Předpokládám, že celé léto bude jako vždy skvělé, hraní na venkovních pódiích je odměnou za zbylých osm měsíců v klubech. Tím nechci říci, že by kluby nebyly dobré, ale letní akce pod širým nebem jsou zkrátka TOP.

2. Vytyčili byste nějaké nejtěžší období ve vaší historii pro kapelu? (mám na mysli personální změnu apod.)

Osobně mohu říci, že pro mě nejhorší období bylo krátce po vydání desky Wanted For Cooking, jako by kapela neměla směr. Personální změny jsou vždycky náročné, ale zasahují víc fanoušky než kapelu samotnou. Když je v kapele dobrá parta, jsou to věci, které se dají překonat.  Esence všeho je kapelní chemie a láska k muzice. 

3. Co považujete za svůj největší úspěch?

Tak asi hlavně to, že jsme spolu vydrželi 20 let. Ve skutečnosti to je 25 let, protože kapelu jsme založili s kytaristou Kučínem už v roce 1994, nicméně první koncert proběhl v roce 1998, takže oslavu jsme počítali od prvního koncertu. Je to skvělý dělat hudbu, vyvíjet se, potkávat skvělé lidi, stoupat, padat a zase stoupat. Věřím a jsem si jistý, že těch úspěchů nás čeká ještě mnoho a těším se na ně. 

4. Letos jste slavili jako kapela 20 let na scéně – jak probíhal koncert k této příležitosti?

Bylo to doslova božské! Už jsem to někde říkal, ale když s tím manažér Matěj přišel, vůbec se mi to nelíbilo. Vždycky, když někde vidím kapela 20/30/100 let na scéně, polévá mě pocit trapnosti. Jenže byla by velká chyba to neodjet. Bylo perfektní mít zase vedle sebe Dr. Karyho a Sushu. Bylo bezvadný si zazpívat s Richardem a v neposlední řadě si dát dvě písničky s Tomášem a Bazzym v sestavě 2008, se kterou jsme odjeli turné k pro mě nejlepší desce Urban Menu v cca 15 zemích světa. To turné fakt přineslo hrozně moc dobrého v mnoha ohledech, jsem fakt vděčný, že se to stalo. Fanouškům, kteří už na nás nechodí, jsme navíc dali možnost vidět sestavu, kterou měli, když byli mladí, rádi. Playlist 36 písniček, který trval bez mála 2,5 hodiny, nám teď zatraceně chybí, když na venkovních akcích dostáváme časy mezi 50 minutami a hodinou. 

5. Co plánujete do dalších let?

Hodně teď makáme, natočili jsme tři singly s producentem Lukášem Chromkem, které postupně vypustíme i s videoklipy. Novou desku však rozhodně neuspěcháme, ta musí být nejlepší ze všech a vzhledem k tomu, že v mých očích Urban Menu ještě žádná z následujících nepřekonala, bude to sakra těžké. Zároveň zvažujeme nabídku odjet v lednu/únoru turné v Jižní Americe, což je plán, který asi na nějaký čas předčí všechny ostatní. 

6. Kdo vymýšlí texty?

Texty píšu výhradně já, (Fido).

7. Jak jste dávali dohromady koncept na klip k písničce Práce a jaký má mezi fanoušky zatím úspěch?

Klip vymýšleli kluci z Make It Real, my jsme se na těch nápadech podíleli víceméně jen marginálně. Písničku už živě hrajeme poměrně dlouho a funguje skvěle, je jednoduchá, lidi si ji zpívají. Nová generace našich fanoušků dává vesměs palec nahoru. Oldschool fanouškům, co na nás vyrůstali, asi k srdci nepřiroste, ale to vůbec nevadí, je to přirozené. 

8. Co se týče vaší tvorby – převládají české, nebo anglické songy + nové písničky, které teď skládáte, jsou převážně v angličtině, nebo češtině?

Vzhledem k tomu, že máme na svém kontě osm desek a z toho jen ta poslední je kompletně v češtině, tak převládá angličtina.  Posledních zhruba sto koncertů jsme odjeli výhradně s českým repertoárem, nedávno jsme vrátili do hry pět anglických věcí, o které si lidi nejvíc říkali. 

9. Na jakých zajímavých místech ve světě jste kdy hráli?

Zajímavých míst bylo hodně, vždycky je to paráda si zahrát s kapelou i jinde než doma. Projeli jsem víceméně většinu zemí v Evropě, kus Balkánu, dvě turné v Izraeli, zahráli jsme v Rusku a v roce 2008 jsme odjeli 15 koncertů v Brazílii, kam se, doufejme, v roce 2020 zase vrátíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *