MIG 21

/ / Rozhovor

Kalhotky si sundej, Slepic pírka, Malotraktorem. Kdo by neznal tyto hity? Taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova MIG! Co je u nich nového, a kde všude je můžete letos vidět? Jednou z jejich letních zastávek bude i Footfest! Otázky za kapelu zodpověděl frontman Jiří Macháček, a my mu děkujeme za jeho čas!

  1. Planá nad Lužnicí byla první zastávkou jarní části Hurá! Tour. Jak probíhala podzimní část turné?

Z naší podzimní části tour jsou pocity tak silné, že si díky síle těch pocitů nepamatujeme, kde jsme všude hráli, ale co si pamatujeme, že vždy bylo skvělé publikum.

  • Na kterých letošních festivalech se na vás fanoušci mohou těšit?

Pamatuji si, díky své chatrné paměti, že pojedeme na Léto festy, Rock For People, a co stoprocentně nezapomenu, je festival Footfest v Želči u Tábora. ?

  • Jak máte v kapele rozdělené role? Koncerty, management, texty…?

Je to takový neuzavřený okruh lidí. Občas se objeví někdo, kdo přinese skvělé fotky a my jsme za ně moc rádi (jmenovitě je to Bohdan Holomíček, Standa Merhout, Michal Lánský). Ti lidé přibývají, odcházejí, jsou to vlastně takové satelity. Co se týká „merče“, o ten se starají většinou holky, co chodí s klukama z techniky. Máme managery – náš roadmanager po nás maže stopy a rozráží ledy, stará se o ten náš zvěřinec, je to vlastně taková cirkusová práce. Pak máme Martinu, která nám bookuje termíny, což si můžete najít na sociálních sítích, na kterých se moc nepohybuji, mám raději ten reálný život. ? Potom jsou to kluci z techniky, řidiči, osvětlovači. Nebál bych se to nazvat týmem.  Těch lidí, včetně nás, je asi 20..

Jiří Macháček
  • Jak často se jako celá kapela sejdete, zkoušíte a děláte nové věci?

Týden, před začátkem jarní tour, to například proběhly tři zkoušky v jeden týden. Přehrávali jsme staré věci a nakousli jsme i novou píseň, kterou už nyní můžete slyšet! Je to taková westernová písnička o člověku, který jede na mezku s uloupenou nevěstou a honí ho bezpečnostní složky. A refrén zní: Ještě žijem, mezku, hyjé, go, go, go!

Kdo to vymyslel?

Hudbu složil Tomáš Polák, nápad, který dotáhl během dvou dnů a já jsem asi během tří dní napsal text. Takže to vzniklo tak, jak standartně vznikají všechny písničky v té naší autorské dílně.

  • Na co jste v rámci své tvorby a kariéry nejvíce pyšní, na co nejraději vzpomínáte?

Když přijdou lidi a je to vůbec to, že se sejdeme jako kapela, to je krásný. Zážitek je už to, když nastupujeme do auta, ale i zastávka na pumpě, přespání na hotelu, nebo vyloupení nějakého baru. Je to cokoli, co nás stmelí, co tu naši hudební rodinu dá blíž k sobě, to si neseme ve svých srdcích.

  • Jaká písnička se posluchačům při koncertech nejvíce líbí a je takovým tím songem, kvůli kterému všichni křičí: Ještě tuhle, ještě tuhle…?

To je otázka spíše na naše publikum, někdo chce slyšet hlavně staré písničky, někteří jsou zvědaví na novinky, viděl bych to tak půl na půl.

  • Jaké jsou plány pro kapelu do budoucna? Nové CD, klip na novou písničku?

Album už chystáme několik let. Jako to bylo s předešlým albem, s názvem Album ? (2014), a to si nedělám legraci. Jednou za čas jdeme do studia a natočíme jednu dvě písničky. Suneme to postupně, nechceme se dostat do tlaku, abychom měli deadline na to něco napsat, Víme, že to kolikrát ještě změníme, chceme si to spíše ozkoušet, než to pustíme na nějaký záznam.

  • Co byste vzkázal těm, kteří se chystají navštívit letošní ročník Footfestu?

Já bych návštěvníkům letošního Footfestu rád vzkázal, ať si touhu přijít nenechají ničím narušit a ať nakonec určitě přijdou, a kdo se tam nechystá, tak těm bych rád ze srdce vřele doporučil, ať se tam začnou chystat. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *