PESHATA

/ / Rozhovor

Kytarista Martin Mareda z kapely Peshata pro vás připravil odpovědi na naše záludné otázky. Zajímá vás, co je u kluků nového a kde se s nimi třeba v létě můžete potkat? Přečtete si rozhovor s oblíbenou zoo punkovou sestavou z Tábora.

  1. Postřehli jsme, že momentálně připravujete 3 nové songy, je to tak? Prozradíte nám, zda budou součástí připravovaného CD, nebo budou vydány jako singly?

Máte skvělý postřeh. J Nahráváme tři skladby, které by měly být zvěčněny ve videoklipu. Prezentovat je určitě budeme i na audio platformách. A jestli někdy budou na CD, to ví asi jen kapitán Peshata, co má opálený týl.

  • O čem tyto písničky budou, stále se držíte tématu ze světa zvířat, nebo mohou posluchači očekávat nějakou drobnou změnu?

Už dlouho se naše texty nevěnují pouze zvířatům, někdy hrají pouze vedlejší roli. I jeden nový song nebude primárně ze světa zvířat. Vtip a nadhled v textech ale stále zůstává. Za čas posoudíte sami.

  • Jaké jsou Vaše plány na léto? Na jakých festivalech se objevíte?

Letos tolik festivalů nedáme. Bude klídek a pohoda. Nikam se neženeme. O to víc ale si pak užijeme každé hraní.

  • Která pro vás bude taková ta nejzajímavější akce léta, nebo kam se nejvíce těšíte?

Vzhledem k ne tak častému hraní, je každý koncert pro nás svátek a těšíme se na každý zvlášť.

  • Co se týče Footfestu, letos na něm budete již poněkolikáté. Vracíte se tam rádi? Na jaký ročník rádi vzpomínáte a kdy jste na Footfestu hráli vlastně poprvé?

Kdyby bylo na nás, hrajeme na Footfestu každý rok.  První FF, na kterém jsme hráli, byl ještě malých rozměrů. Malá stage, malý zvuk a line up založen na regionálních kapelách. A jsem rád, že za ta léta, když se rozrostl do mega akce, tam stále zůstává ten duch rodinné a pohodové atmosféry.

  • Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

Že stále po 22 letech hrajeme a nepřestalo nás to bavit.

  • Jak jste se sehráli s novým trumpetistou Ondrou?

Neměli jsme pochyb, že k nám zapadne, a to se plní. Muzikantsky i lidsky. I když je to takový „miminko“, jak ho nazvala naše velká fanynka. J

  • Kterou písničku považujete za tu, kterou si na koncertě nikdy neodpustíte, protože by fanoušci byli zklamaní? Je to třeba Morče za volantem, nebo některá z těch novějších?

Máme pár songů, který prostě musíme zahrát. Morče za volantem, Akvaristu a Příšeru z jezera. Ty, kdybychom nezahráli, tak nemůžeme odejít z pódia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *