harlej

Česká rocková skupina HARLEJ pochází z Prahy a Mostu a vznikla na jaře roku. Všichni zakládající členové mají za sebou účast v jiné hudební skupině, kterou buď opustili, nebo shrají současně i v této kapele. Členové Ota Hereš a Tonda Rauer, jinak součást skupiny Alkehol. Šafránek s Rauerem odešli z kapely Brian, Fiala z kapely Kreyson a Dan Šůra ze skupiny Band Viléma Čoka a John Dovanni. Styl skupiny se ale od těch bývalých velmi liší. V roce 2001 z kapely odešli Richard Karč, Ota Hereš a Dan Šůra a přibili členové kapely Debustrol, Martin Kolinss, Martin Volák a Libor Fanta. Poslední dva jmenovaní pak z Debustrolu odešli úplně.

V roce 2005 skupina HARLEJ natočil svůj dvou a půl hodinový koncert v Plzni a vzniklo tak jejich první DVD s názvem Když chválíme, tak vás. Na natáčení se podíleli zvláštní hosté jako Divokej Bill, Komunální odpad a Olda Říha. Odehráno bylo poslední vystoupení původní sestavy. V roce 2006 se stal frontmanem Tomáš Hrbáček, který také spolupracoval s kapelou Mash. Šafránek odešel do skupiny Walda Gang. Zajímavé desky jsou třeba Hárlejova kometa, Zastavte tu vodu, Když chválím, tak sebe, Čtyři z punku a pes, Harlej University nebo Harlejland. Z daleka to ale nejsou všechny.

Roku 2010 po patnácti letech činnosti znovu nahrála skupina HARLEJ své nejoblíbenější hity na CD Harlejland. V roce 2011 pak vydala kapela své CD s názvem Máme vlka, ke kterému natočila známý videoklip Cesta do ráje. V roce 2012 pak skupina vydala album s názvem Teleskopický tele a natočila také zajímavý videoklip k písni Katalog, ve kterém si zahráli především lidé z jejich fanklubu. Následovalo tour a řada festivalových koncertů. V roce 2014 vyšlo CD s názvem Na prodej a v roce 2017 pak CD s názvem Hodný holky zlý kluky chtěj.

 

  • CATEGORY
  • TAGS